W piątek, 15 maja, zakończono obchody Tygodnia Bibliotek. W ostatnim dniu biblioteka gościła klasę „0b” wraz z wychowawczynią. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały wystawę prac konkursowych pt. „Uważaj, o czym marzysz, bo może się spełnić”.
Podczas spotkania rozmawiano o emocjach, m.in. o obrażaniu się i sposobach godzenia się po nieporozumieniach. Wprowadzeniem do rozmowy był teatrzyk kamishibai z bajką o borsuku Filipie, który obraził się na przyjaciół i spędził czas samotnie, jednak zrozumiał, że rozmowa i przeprosiny pozwalają naprawić relacje.
Na podstawie opowieści dzieci rozmawiały o „fochach” i sposobach rozwiązywania konfliktów, wskazując, że najlepszym rozwiązaniem jest rozmowa i wspólna zabawa.
W części plastycznej sześciolatki wykonały kolorowe latawce inspirowane historią borsuka. Następnie uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych.
Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały słodkie upominki i zakładki do książek, które obiecały wypożyczyć podczas kolejnych wizyt w bibliotece.






