Sześciolatki ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy wraz ze swoją wychowawczynią odwiedziły bibliotekę. Była to grupa doskonale znana bibliotekarzom – dzieci już w ubiegłym roku regularnie uczestniczyły w cotygodniowych spotkaniach w bibliotece.
Wizyta rozpoczęła się w bardzo miłej atmosferze. Dzieci sprawdzały pamięć pani dyrektor, pytając, czy pamięta ich imiona. Choć nie obyło się bez drobnych trudności, pani dyrektor szybko zrewanżowała się własnym pytaniem, na które mali goście również nie znali odpowiedzi. Ten pogodny akcent stał się początkiem wspólnego spotkania.
Podczas wizyty dzieci miały okazję poznać nowości książkowe. Spotkanie rozpoczęło się od czytania wierszy Jana Brzechwy z cyklu „Zoo”, w których głównymi postaciami są zwierzęta. Mali uczestnicy wysłuchali także utworów współczesnego autora goszczącego wcześniej w bibliotece- pana Wiesława Drabika. Choć dzieciom podobały się wiersze obu poetów, lepiej znane okazały się utwory Jana Brzechwy.
Po części literackiej bibliotekarze zaprosili dzieci do pracy plastycznej. Kl.”0 a” z dużym zaangażowaniem wykonywała podobizny zwierząt, o których słuchały w wierszach – borsuka, lisa i myszki. Kolorowanie i dekorowanie prac sprawiło dzieciom wiele radości.
Kolejnym punktem spotkania były wspólne zabawy i rywalizacje. Klasa została podzielona na dwie drużyny – raz zwyciężali chłopcy, innym razem dziewczynki. Dzieci brały udział w wielu konkurencjach, także na podłodze interaktywnej.
Na zakończenie spotkania zwycięzcy otrzymali słodkie upominki oraz zakładki do książek przypominające o dobiegającym końca Tygodniu Bibliotek.






